kuling-1_150x68

På bildet: Suverene "US" Kuling! Han ble kåret til Årets Irsksetter - Årets Høyfjellshund og Årets Lavlandshund i NISK i 2010!

Resultater årets hunder NISK 2010

Årets unghund: "US" Caisa
Årets skogsfuglhund: Furunakken's Nikita
Årets utstillingshund: Guri Malla's Oscar
Årets rød/hvite irsksetter: Shannonlee Snow Grouse.


En presentasjon av de enkelte vinnerne, vil komme på sidene snart. Lista over tildelte vandrepremier vil også legges ut i den nærmeste framtid.

 

Årets hunder NISK 2010
 
 
Årets Rød/Hvit Irsksetter
1.     Shannonlee Snow Grouse KCAE01113407 – Nina Hordnes
(Shannonlee Snowcrystal – Shannonlee Imperial Eagle)
 
Årets Irsksetter
1.     NJCH ”US” Kuling 14907/04– Rune Magnussen og Randi Halvorsen
(NJCH ”US” Specific – NJCH NMH02 ”US” T-Manus)
2.     NJCH Era Baghera Av Kjerringholm 08340/05– Elisabeth Haukaas Bjerke
(NUCH NV-06 Ayra Av Kjerringholm – NJCH Vieksa’s Bastian)
3.     NSJCH Gagganjunis Nieida 13685/03 – Bodil Kanebog og Jan R. Pedersen
(NUCH Gagganjunis Skierri – DKJCH Setterly Aldo)
4.     NJCH Irskesjøens Nix 22941/01– Marthe og Jan- Arild  Kingswick
(Åsgjerdet’s Lina – Hadseløya’s Mounty)
5.     NJCH ”US” Rubella Snøhedda 14359/04 – Lina og Jørn Presterudstuen
(”US” Pukkanøtt – NJCH ”US” Orkan)
6.     NJCH ”US” Tornado 01503/01 – Randi Halvorsen og Rune Magnussen
(NJCH ”US” Specific – FIN SUCH Wingbeat Bailey)

 
 
Årets Høyfjellshund
 
1.     NJCH ”US” Kuling 14907/04 - Randi Halvorsen og Rune Magnussen
(NJCH ”US” Specific – NJCH NMH02 ”US” T-Manus)
2.     NJCH Era Baghera av Kjerringholm 08340/05 – Elisabeth Haukaas Bjerke
(NUCH NV-06 Ayra Av Kjerringholm – NJCH Vieksa’s Bastian)
3.     NSJCH Gagganjunis Nieida 13685/03 – Bodil Kanebog og Jan R. Pedersen
(NUCH Gagganjunis Skierri – DKJCH Setterly Aldo)
4.     NJCH Irskesjøens Nix 22941/01– Marthe og Jan-Arild Kingswick
(Åsgjerdet’s Lina – Hadseløya’s Mounty)
5.     NJCH ”US” Rubella Snøhedda 14359/04– Lina og Jørn Presterudstuen
(”US” Pukkanøtt – NJCH ”US” Orkan)
6.     NJCH ”US” Tornado 01503/01 – Randi Halvorsen og Rune Magnussen
(NJCH ”US” Specific – FIN SUCH Wingbeat Bailey)


 
Årets Unghund
1.     ”US” Caisa NO49102/09 – Siri Linde og Tom Rasmussen
(Husvikdalen’s Cera – ”US” Mikkel)
2.     ”US” Jagr NO36061/09 - Alfhild Lorentzen og Asbjørn Valde
(“US” Godig – C-Ipkiss Av Kjerringholm
3.     Tintorama’s Zara NO35426/09 – Beate Edvardsen og Kristoffer Brobakk
(Tintorama’s Tini – NJCH NMFH08 Tydalen’s Ra)
4.     ”US” Pia NO36067/09 – Jan Erik Ramsvik
(“US” Godis – C-Ipkiss Av Kjerringholm)
5.     Imingens Li Pin-Up 27194/08  – Nina og Per Arne Kjelsberg
(NUCH NSJCH NMFHv07 Imingens Sa Lollipop - Ibber
6.     Imingens St Troy NO40802/09 – Linda og Trond Kristian Karlsen
(Imingens S M Shakira – N LET UCH Imingens Toy)


Årets Utstillingshund
1.     NUCH NV-10 Guri Malla’s Oscar 08933/07– Guri Eggen
(Guri Malla’s Gi-Mix – Guri Malla’s Fant)
2.     Follsjøen’s D-Miss Mira 12109/06 – Trine Brøseth og Rune Tyvold
(NORD UCH DKV-09 Follsjøen’s Coya – Heggelifjellet’s Diaz)
3.     NUCH Kreklingrabben’s Tara 05623/06 – Gry og Kjell Morten Eggen
(Kvikneskogen’s Sarah – Fagermoas Don Marco)
4.     DKV-09 Follsjøen’s Dublin 12108/06 – Trine Brøseth og Rune Tyvold
(NORD UCH DKV-09 Follsjøen’s Coya – Heggelifjellet’s Diaz)
5.     Lundebakken’s Td Fryd 04254/06– Marit B. og Helmer Lund
(NUCH Sæterelva’s Tyra – Kvikneskogens Davil)
6.     Follsjøen’s Emilie 15432/07 – Ingri og Eldri Kjørren
(NORD UCH DKV-09 Follsjøen’s Coya – C-Ipkiss Av Kjerringholm)



Årets Lavlandshund
1.     NJCH ”US” Kuling 14907/04– Randi Halvorsen og Rune Magnussen
(NJCH ”US” Specific – NJCH NMH02 ”US” T-Manus)
2.     Raufjellet’s Chili  21373/07 – Jørn Lindtvedt
(NSUCH Skottjønna’s Turte – Lyngstua’s Jack l l)
3.     NUCH NV-10 Guri Malla’s Oscar 08933/07– Guri Eggen
(Guri Malla’s Gi-Mix – Guri Malla’s Fant)
4.     ”US” Nansen 13524/06 – Elin Vasbø og Per Tufte
(”US” Dixie Babe – NJCH ”US” Tornado)
 


 
Årets Skogsfuglhund
1.     Furunakkens Nikita 00611/05 – Arnstein Haugen
(NSUCH NJCH Zorba – Lyngstua’s Jack l l)
2.     DKV-09 Follsjøen’s Dublin 12108/06 – Trine Brøseth og Rune Tyvold
(NORD UCH DKV-09 Follsjøen’s Coya – Heggelifjellet’s Diaz)
3.     NJCH Irskesjøens Nix 22941/01 – Marthe og Jan-Arild Kingswick
(Åsgjerdet’s Lina – Hadseløya’s Mounty)
4.     NJCH NMFS09 Fagermoa’s B-Madi 07021/00 – Tore Mæhla
(Vargkjølen’s Speci – NSUCH NJCH Eklia’s Adam)
5.     NUCH Kreklingrabben’s Tara 05623/06 – Gry og Kjell Morten Eggen
(Kvikneskogen’s Sarah – Fagermoas Don Marco)
 
Vi gratulerer alle med flott innsats og sterke resultater i året som har gått!