Det hele startet på verst tenkelige måte, med sykdom i prøveledelsen og et dataprogram som bare lagde feilmeldinger. Panikken var stor, da det ikke gikk an å få satt opp et eneste semifinaleparti på fredagskvelden. Men takk og pris for at det fortsatt fins penn og papir, og etter mye frustrasjon langt ut i de sene nattetimer, var partiene endelig på plass i dommerbøker og på oppslagstavla.
Stor takk til Ellen Dobloug, som kontaktet NKK, og fikk de til å fikse opp i programmet.
Sola skinte fra skyfri himmel det meste av helga! Nydelig vær for oss tobeinte, men ikke fullt så bra vær for de på 4. Det viste seg å være ganske vanskelige forhold for hundene.
Kari, Willy , Siv og Solfrid disket opp med de flotteste middager nede på kjøkkenet, med god hjelp fra Øystein og Amalie Og stemningen var god rundt middagsbordet både fredag og lørdagskvelden.
Lørdag var det utloddning, premieutdeling, og ikke minst trekking av søndagen’s finaleoppsett.

Det ble 9 premieringer i kvalifiseringen, 5 premieringer i semifinalene, men bare en hund ble premiert i finalen, og det var IS Valeheia’s Killakee til Roald Kjellevold – årets vinner av NM Skog.

Vi gratulerer en flott og verdig vinner!!!!!!!

Det ble besluttet etter prøven å få laget finaledekken til alle finalistene i NM Skog.
Vi ønsker å lage disse slik at de passer til hver enkelt hund, så hvis dere som deltok i finalen,kan sende meg en mail om hvilken størrelse deres hund vil passe, hadde det vært supert. (De jeg ikke hører noe fra, kommer jeg til å ta kontakt med pr. telefon.) monsted@c2i.net. Så vil dere motta finaledekken i posten så raskt vi klarer å få laget de.


Premieliste følger.
NM-KVAL:
1 AK SV Austbakken’s Ø. Mocca (Austbakken’s Vilja/Arthos) Eiere: Arnfinn og Bente Holm
1 AK IS Vieksa’s Kjæs (Vieksa’s Føyka – Pav) Eier: Per S. Hallås
2 AK GS Imingen’s Em Miss Becky (Imingen’ss BR Elleville – Åens Marco) Eier. Helen Jetmundsen
2 AK KM Quorum’s Asenta (Erka Vom Brockhauser Esch – Quroum’s Strix) Eier: Eva Kulstadvik
2 AK P P S Ozo (Zita – Likko’s Kepler) Eier:Eivind Christian Endresen
2 AK GS Faksefjellet’s Ferri (Faksefjellet’s Vida – Flintheia’s Balder) Eier: Webjørn Svendsen
2 AK SV Rondeslottet KF Quick Silver (Arja vom Trollberg – R-Kazak) Eier. Randi Schulze
2 AK IS Furunakken’s Freya (Zorba – Lyngstua’s Jack II) Eier Geir Haugen
3 AK SV Tre Riks Røysa’s Bonny (Arnafjorden’s Frigg – Ramp) Eier: Heidi Ustvedt

NM SEMIFINALE:
1 AK SV - Gallokåsen's E-Heisann (Gallokåsen's D' Haidi / Gollomen's Birk)
Hans Eirik Og Inger W Nordhus
1 AK SV Rondeslottet Kf Quick Silver (Arja Vom Trollberg / R-Kazak) Eier: Schulze, Randi
1 AK GS Faksfjellet's Ferri (Faksfjellet's Vida / Flintheia's Balder) Svendsen, Webjørn
2 AK KV - Næveråsen's Csz Era (Senta / Zico) Håverstein, Else M Fører: Skeivik, Arild
2 AK IS - Furunakken's Freya (Zorba / Lyngstua's Jack I I)Eier: Haugen Geir