Du er her: Hjem > Avdelinger
Avdelinger
Til tross for tungt føre henter fortsatt noen seg premier
Tre premier til avdelingen 5 på Mjølfjell
Valeheias Laica til Kjell og Helga Hansen fikk 2 UK på Mjølfjell. Laica er Kjell og Helgas første fuglehund og det er ekstra moro når det første premien er i boks ! !
Nisk avd 5 gratulerer!!
Nisk avd 5 gratulerer!!
"US" trening for de rødhvite i fuglehundsportens Mekka
Rapport fra treningssamlingen på Hjerkinn 2009
Helgen 31. juli til 2. august 2009 ble det arrangert treningssamling hos Elin Wittusen på Hjerkinn for den meget sjeldne rasen Irsk rød og hvit setter. 18(!) irsk rød og hvit settere med fører og familie kom langveisfra for å delta på treningen, samt flere representanter fra rasen var tilstede som ”tilskuere” så et tyvetalls røde og hvite var innom Hjerkinn i løpet av helgen.
Vintersamling for avdeling 5 på Garen 19.-21.02.2010
Vintersamlingen for avdeling 5 på Garen ble en kald fornøyelse for både hunder og førere. Men irsksetterfolket dro ikke inn årene av den grunn!
NISK AVD 4. SØRLANDET INVITERER TIL DRESSURKURS PÅ SKISLAND.
TRENINGSSAMLINGEN 19-21. FEBRUAR TIL AVD. 4 SØRLANDET
Ny hundedatabase for Irsk rød og hvit setter
Irsk rød og hvit setter prøver nå ut en ny "Søk på hund" database. Foreløpig er dette en demo-utgave, men funksjonaliteten vil sikkert interessere mange. Grunndata hentes fra dogweb, brukergrensesnittet og den nye databsen er utviklet av BITS.
AVD. 4: TRENINGSSAMLING 19-21. FEBRUAR PÅ HOVDEN.
GULLMERKET TIL SYLVIA ERIKSEN.
Vellykket VK-samling i avdeling 5
Avdelingen hadde helgen 6.-7. februar VK-treningssamling for sine medlemmer
