Søk:
Du er her: Hjem > Artikler
Artikler
Craigrua-Lucky

Den fjerde setter

En artikkel om irsk rød og hvit setter

De fleste med interesse for fuglehunder kjenner til engelsk setter, gordon setter og irsk setter.
Ikke like mange kjenner til irsk rød og hvit setter.
Her kan du lese et historisk tilbakeblikk på rasen og intervju med verdens fremste oppdretter innen de rødhvite, ført i pennen av kennel Alvertoppen som har vært i Irland for å finne ut mer om den fjerde setter.
10valper_Skadi-Kansas

10 irsk rød og hvit setter valper født

6 tisper og 4 hanner leveringsklar i slutten av oktober

Kennel Alvertoppen har vært i Irland og parret Irsk rød og hvit setter tispe Toboggan's Amazing Skadi med Craigrua Kansas. Kansas har bl.a tre generasjoner med jaktprøvechampions i direkte linje på farssiden, og har selv 1st Excellent på jaktprøve og mangler bare noen få poeng på å bli fjerde generasjon jaktprøvechampion. Skadi er NISK Elitehund med 1AK på jaktprøve og CERT på utstilling. Begge hunder er fri for HD og CLAD. Innavlsprosenten på denne parringen er beregnet til under 1 prosent.
chezzy3ak-crop

3AK til Shannonlee Snow Grouse i Raggsteindalen

Vi gratulerer!

Irsk rød og hvit setter Shannonlee Snow Grouse (Chezzy) åpnet sesongen med 3AK i sin første start i høst. Eier og fører er Nina Hordnes fra avdeling 5.
Vi gratulerer ekvipasjen med høstens første jaktpremiering på de rødhvite!
trekkvogn_150x113

TROMSØ-UTSTILLINGEN 19.6.10

Det nærmer seg utstillingsdag og til nå har vi ca 30 påmeldte hunder fra Sverige og Norge (Alta i nord til Svolvær i sør).

UNDER UTSTILLINGEN VIL DET BLI SOLGT LODD HVOR PREMIEN ER EN FLOTT TREKKVOGN FOR HUND GITT AV JOBB & FRITID, Tromsø.

En godt bevart hemmelighet

En av de godt bevarte hemmelighetene i norsk fuglehundsport må du til Tromsø for å finne.
VoFF-2010-plakat

Vestlandets Fuglehundfestival 28.-30. mai 2010

Ringfordelingen er nå klar - 157 påmeldte hunder på utstillingen

Helgen 28.-30. mai går Vestlandets Fuglehundfestival 2010 av stabelen i Espeland leir i Bergen. Det blir mange spennende arrangement for de som liker å jobbe med stående fuglehunder. Vi nevner foredrag om ryper og dressur av fuglehunder med henholdsvis Johan B. Steen og Elin Wittusen. Offisiell utstilling og offisiell apportprøve. Mange artige aktiviteter for barna. Billig og enkel innkvartering på stedet.

SPENNENDE FINALE I ALTA-PRØVEN.

Irskesjøens NIX og Gagganjunis NIEIDA kjempet om seieren. NIX vant med fuglearbeid helt på slutten av siste slipp

Mange andre gode resultater i Alta. Prøven ble avviklet under fantastiske forhold med turboføre, sol og vindstille.

RESULTATER FRA PRØVEN VED ALTEVATN 10. OG 11. APRIL

1. VK finale med CACIT til Hadseløyas IBEN og 1. VK kval mee CK til Irskesjøens NIX. 1. AK til RED SENJA.

Flott innsats av hunder og førere tilhørende avdeling 9.
Arnøya 20

GAGGANJUNIS NIEIDA TIL JAN RIISE PEDERSEN / BODIL KANEBOG GJORDE RENT BORD UNDER ARNØYPRØVEN

Nieida gikk til 1.VK kval med CK lørdag og 1.VK finale med CACIT søndag.

Under særdeles krevende forhold for hunder og førere gjorde Jan og Nieida en utrolig sterk prestasjon under prøven på Arnøya både lørdag og søndag.

I tillegg ble flere IS premiert under prøven begge dager.

Styret i avdeling 9 gratulerer Nieida, Jan og Bodil og de andre premierte under prøven som gikk under meget krevende forhold. Søndag morgen opprant med kuling og opp mot 50 cm nysnø i enkelte terreng.

NYE PREMIER TIL HADSELØYA-HUNDER. 1. og 2. UK både til Azza og Enya.

Også denne helga ble det premier til Hadseløya-hunder under Tromsø Hundeklubbs prøve. Royer Andrè Larsen fikk både 1. og 2. UK på Azza.
Det samme oppnådde Finn Arne Strandskog på sin Hadseløyas Enya.
I AK fikk US Baldur og Helene Jensen 2. AK. En stor gratulasjon fra styret i avdeling 9.